У чому різниця між сушеною та в'яленою рибою?
Перш ніж почати заманювати вас у гастрономічні тенета неймовірного смаку, заглибимося трохи в теорію. Дехто вважає, що в'ялена та сушена риба - це одне й те саме. Однак між ними є величезна різниця:
Сушену рибу перед обробкою чистять, видаляють нутрощі, іноді голову, плавники, хвіст. Потім додають сіль і спеції. Тушки сушаться приблизно 1,5 - 2 місяці в прохолодному приміщенні. Для сушіння підходить дрібна рибка з малою жирністю. На виході виходить пружне, сухе рибне м'ясо з солоним присмаком. Його можна використовувати для приготування супів, салатів або юшки. Занадто солоні тушки чудово пасують до пива, тому користуються попитом у гурманів.
В'ялена риба ретельно миється і засолюється кілька діб. Потім з неї змивають усю сіль і вимочують у чистій воді. Для в'ялення потрібно всього кілька днів. Тушка втрачає вологу, але зберігає корисні властивості. Процес протікає за низької температури у вентильованому приміщенні. Завдяки цьому білок не руйнується, а рибка набуває неповторного смаку. Для в'ялення підходить жирна рибка, тому на виході виходить соковите і м'яке жирне м'ясо.
З власного досвіду скажемо, що під пиво набагато краща в'ялена рибка. Вона доповнює смак хмелю, розкривається під гіркотою хмільного напою. Ви отримуєте невимовний гастрономічний досвід. Серед в'ялених екземплярів є сухіші товариші - судак чи щука. На сушену рибу також є любителі, тож вибір закуски до пива - це насамперед особисті вподобання. Тож швидше переходимо до найсмачнішого!
В'ялена таранька
Одна з найпопулярніших закусок до пива - в'ялена тарань. Це класика пивних посиденьок, тому користується великим попитом у нашому інтернет-магазині. Це не дивно - тарань має неймовірний смак, який чудово пасує до світлого пива, зокрема нефільтрованого.
Залежно від тушки, в'ялена тарань може бути середнього, великого та мега-великого розміру. Кожен має свої смакові особливості.
Таранька середньої довжини - не більше 20 см. У в'яленому вигляді вага тушки становить близько 120 г. Розмір рибки впливає на ступінь просушування і смак м'яса. Середня тушка більш солона і висушена, тому якщо ви любите суху рибу, то цей варіант закуски вам зайде. Але врахуйте, що навіть вона не повинна бути надто посушливою.
Велика таранька мокріша і малосольніша, ніж середня. У ній більше жиру, тому що під час обробки залишається більше вологості. У середньому, в 1 кг може бути 6-7 тушок. Велика тарань має багато ікри, соковите м'ясо, яке добре відстає від великих кісток. Така рибка легко чиститься, а обгризати кісточки - одне задоволення.
Назва "мега-велика" говорить сама за себе: це тушки по 250-330 г, а можуть сягати і 600 г! Мега-тарань жирніша й ароматніша, ніж представниці менших розмірів. Усе черево риби займає малосольна ікра. Через жирність така тарань за смаком скидається на оселедець слабкого просолювання. Любителі мокрої рибної закуски гідно оцінять соковитість таранього м'яса. Її, до речі, можна подавати до гарніру або як самостійну страву з хлібцем і цибулькою.
Смачна таранька має сріблястий колір, витягнуту спинку і підсушений хвіст. На зовнішньому боці рибки не повинно бути значних плям жиру і кривавих патьоків. Допускаються невеликі осередки солі.
В'ялений річковий лящ
Традиційна закуска для пивних трапез, що не дивно. В'ялений лящ підкуповує своїм натуральним смаком, жирним і ароматним м'ясом. Тушка середньої щільності важить десь пів кілограма, але може бути більшою або меншою за вагою. Невелика рибка - малосольна, а великі лящі від 700 г - середньосолоні. Тож тут кожен може підібрати варіант за солоністю. До пива краще брати солонішу, хоча це залежить від індивідуальних переваг.
Якщо лящ оброблений правильно, то він буде всередині вологим. Жирність тушки залежить від наявності ікри: чим її більше, тим менше жиру в м'ясі. Тому любителям менш вологих рибок, сподобаються ікряні лящі.
Хорошого ляща легко відрізнити за візуальними ознаками. У нього злегка випирають ребра (особливо з ікрою), суха голова і світла луска. Рибина не повинна сильно згинатися, оскільки спина у неї щільна, а хвіст має витягнуту форму.
В'ялений лящ справедливо вважається мало не ідеальною рибою під холодне світле пивко через солоність і натуральний смак. Підлящики по 200-300 г також ідеально поєднуються зі світлими сортами.
В'ялена вобла і плітка
Обидві рибки схожі на тарань, тому не будемо загострювати на них увагу. Часто вобла урізноманітнює асортимент до сушеної риби під пиво. Якщо ви хочете розкрити смак лагера, вайцена або пілса, 100% замовляйте плітку або воблу. Ці рибки не забивають рецептори сіллю і дають змогу на повну насолодитися смаком пінного.
В'ялений карась
Сушена рибка, яка обділена увагою у гурманів, а даремно! Вона має злегка солодкий смак із легким горіховим акцентом на післясмаку. В'ялений карась підкорить серце будь-якого любителя темного пива. Його незвичайний смак сподобається навіть вибагливим дівчатам, які на дух не переносять в'ялені закуски. Карася практично не потрібно чистити - у нього немає нутрощів, лусочок, а м'ясо - просто незрівнянне. Якщо хочете урізноманітнити гастрономічний досвід, в'ялений карась буде доречним.
Сушена щука
Якщо ви любите висушену рибку до хмільного напою і не куштували щуку, то ви багато втрачаєте. Ця рибка найщільніша, добре просушується, тому практично не містить жиру. З усіх представників рибно-пивних закусок, щука - найсолоніша, добре заходить під темне пиво. Смак ні на що не схожий, має насичений рибний акцент. Тушка може пахнути тванню. З великих тушок виймають нутрощі, гарненько солять. Кісток у щуки не так багато, але ласувати нею варто обережно.
В'ялений судак
Представник хижаків у рибному світі, який вимагає ретельного просолювання. Судак солоніший, ніж "мирний" лящ або таранька. Незважаючи на специфічний смак, судаку віддають перевагу багато гурманів. Рибне м'ясо білого кольору добре відстає від нечисленних ребер. Щільна текстура і ніжний смак припаде до душі любителям солоненького. Добре підходить до темного пива.
В'ялена чехоня
Цю рибку важко описати. Щоб зрозуміти особливості смаку, її треба пробувати. Тушка м'яка, повна протилежність сухій щучці. Незважаючи на невеликий розмір, чехоня жирна й ароматна. М'ясо соковите із солодким акцентом. Ми вас одразу попереджаємо: скуштувавши один раз чехонь, ви згадуватимете її смак знову і знову, а кожні пивні посиденьки без неї більше не обійдеться! Хоча, щоб поласувати цією рибкою, не потрібен привід - вона смакує до вареної картопельки та овочевого салатика.
Різна сушена риба до пива
Якщо у вас залишилися сили на останній ривок по рибних закусках, то ось вам ще трохи інформації про деякі види "пивних" риб:
- в'ялений синець на смак нагадує суміш товстолобика і тарані;
- висушений окунь схожий на судака, але у нього дрібні кісточки;
- в'ялена густера скидається на суміш карася і ляща;
- краснопірка нагадує тараньку і ляща;
- специфічний смак бичка ви напевно знаєте і так, це традиційна закуска під пивний напій;
- в'ялена корюшка має яскраво виражений солоний смак.
Насамкінець зазначимо, що вибрати рибу до пива можна тільки методом проби. Ми описуємо свій смаковий досвід, заснований на особистих відчуттях. Можливо, він відрізнятиметься від вашого. Щоб зрозуміти, що вам подобається, замовляйте відразу кілька видів риб. Тоді ви точно визначите свого фаворита і постійного учасника пивних посиденьок!