Критерії вибору

Щоб вибрати найсмачнішу сушену рибу, не потрібно бути рибознавцем. Смакові якості цієї закуски визначаються кількома чинниками:

  1. Технологія виробництва.
  2. Смак конкретного виду риби.
  3. Солоність.
  4. Сухість.
  5. Жирність.

Коротко пробіжимося за всіма критеріями, щоб ви не розгубилися при виборі рибної закуски і знали на 100%, яку хочете замовити сушену рибу.

Технологія виробництва

В'ялення і сушіння - два різні технологічні процеси. В'ялення передбачає висушування з тельбухами та ікрою протягом декількох днів у певних умовах. Під час засушування видаляють плавники, нутрощі, іноді голову і хвіст. Сушіння займає 1,5 - 2 місяці в прохолодному приміщенні.

Не будемо заглиблюватися в теорію, лише зазначимо, що за будь-якого варіанту обробки важливо, щоб рибка була здоровою і утримувалася в екологічно чистих умовах. Виробництво має відповідати стандартам і нормам гігієни, як, наприклад, у нас. Ми, до речі, надсилаємо рибу тільки зняту з в'ялки. Тому до вас приходить найсвіжіша і найсмачніша в'ялена рибка.

Смак конкретного виду риби

Кожен вид рибного м'яса має свій смак. Наприклад, у тараньки ніжний і насичений смак, який доповнюється малосольною ікрою. Лящ - ароматний, соковитий, з яскраво вираженим рибним смаком. Хижак судак вимагає більшої просолки, тому він буде солонішим, ніж лящ або таранька. Щука "пахне" тванню, має трохи терпкий аромат. Якщо ви хочете більш повну смакову картину різних видів риб, рекомендуємо почитати статтю "Вибираємо закуску до пінного: огляд різних смаків риби". Там ми даємо вичерпний огляд смакових якостей в'яленого делікатесу.

Солоність

Вибір за цим критерієм вельми індивідуальний, проте більшість любителів в'яленої риби віддає перевагу малосольній і середньої солоності рибці.

Потрошений в'ялений судак зазвичай середньої солоності, але оскільки це хижак, то варто уточнити цей момент перед замовленням. Після застілля із сушеною щукою, бичком і окунем приготуйтеся випити літри води. Ці "товариші" завжди солоні, але їхній ексклюзивний смак того вартий.

Малосольні таранька, вобла, плітка, чехоня, невеликі лящі та підлящики добре підходять як знайомство з в'яленою продукцією. Їх можна подати до пива/вина, картопляних страв або до салату.

Сухість

Від сухості риби залежить м'якість і соковитість м'яса, а також вираженість смаку. Сушена риба тверда, містить мінімум жиру. Наприклад, карась, щука, бичок менш ароматні, ніж в'ялені побратими. Сильно сушена риба дуже солона, тому подається до хмільного напою.

В'ялена риба завжди мокра або ближче до мокрої. Її часто називають сирою. Для любителів вологої риби ідеальним буде в'ялений лящ. У нього жирне, ароматне і соковите м'ясо. Таранька менш волога, хоча тут усе залежить від розміру. Дрібніша рибка буде сухішою, а мега-тараньки зберігають вологу, тому користуються попитом у гурманів. До сирої або близько сирої рибки також належать чехоня, плітка, вобла, сом, товстолобик і підлящики.

Жирність

Тут усе просто: якщо ви любите соковите м'ясо і жир, що стікає з пальців, вибирайте великих в'ялених лящів, мега-тараньку, чехонь. Помірний за жирністю - синець і підлящик. "Знежирений" судак належить до дієтичних продуктів, містить багато білка. Якщо хочеться рибку зовсім без жиру, то тут підійде сушена риба.

Прислухайтеся до себе або спробуйте незвичайний, новий для себе смак. Навіть якщо вам не сподобається риба (у чому ми сумніваємося), для вас це буде цікавим гастрономічним досвідом.

Загальні рекомендації щодо вибору рибки

Коли ви зрозумієте, яка за смаком рибка вам підійде, залишилося оцінити її якість як продукту:

  • колір тушки - сріблястий без великих плям жиру і виступів солі;
  • хвіст має бути сухим, спинка витягнута;
  • дата виготовлення - уточнюйте у продавця, коли рибку було знято з в'ялки (що ближче до відправлення, то вона свіжіша);
  • прозорість - очищені від луски тушки повинні просвічуватися на світлі.

Найсмачнішу в'ялену рибу нескладно вибрати і в інтернет-магазині. Сумлінні продавці роблять фотосесію рибок або відеоогляди, щоб у всіх подробицях показати продукт. Не соромтеся ставити запитання про виробництво і якість продукції. Читайте відгуки, зайдіть у коментарі соціальних мереж. Там точно не приховати негативний досвід замовлення.

Купуйте рибу безпосередньо у виробника, щоб отримати максимальне гастрономічне задоволення!