Рибна хімія: цінність продукту та склад
У процесі в'ялення корисні речовини з риби нікуди не випаровуються. Навіть у солоно-висушеному стані вона містить багато корисних мікроелементів.
Які поживні речовини є у в'яленій рибі?
У складі в'яленої риби містяться три основні мікроелементи, необхідні для функціонування організму:
Білки - будівельний матеріал нашого організму. Вони відповідають за обмін речовин, ріст м'язової маси, імунітет, транспортують важливі речовини з клітини в клітину.
Вуглеводи - джерело енергії для всіх клітин нашого тіла. Якщо ви відчуваєте втому і занепад сил, підкріпіться в'яленою рибкою.
Жири - теж насичують організм поживними компонентами, а також допомагають нашому мозку і нервовій системі краще працювати. Нестача корисних жирів викликає депресію й агресію, проблеми з концентрацією уваги. Швидко заповнити нестачу цього компонента допоможе чехоня в'ялена. З усієї в'яленки вона одна з найжирніших, містить багато фосфору.
У певному сенсі, рибку можна назвати дієтичним продуктом - калорійність становить у середньому 80-110 ккал на 100 г. Щоправда, все залежить від виду - деякі мають енергетичну цінність понад 250 ккал. Плюс, складно встояти перед спокусою взяти холодного пінного вітаміну B до такої закуски. Тому схуднути на в'яленці можуть лише найсильніші.
Вітаміни та мінерали
Коли ви насолоджуєтеся в'яленою рибкою, у ваш організм надходить велика кількість корисних мікроелементів. З найважливіших - вітамін D для зміцнення кісток і зубів, а також імунітету. Вітамін В12 сприяє поліпшенню роботи нервової системи, утворенню кров'яних клітин. Мінерали цинк, залізо, цинк, магній необхідні для міцних кісток, повноцінної роботи центральної, імунної, нервової систем.
За вітамінно-мінеральним складом хороший в'ялений судак. Крім гастрономічного задоволення, від нього можна отримати дозу вітамінів групи В, А та Е. До того ж у нього прісне м'ясо, тому його називають дієтичною закускою з низьким вмістом вуглеводів.
Яка користь від в'яленої риби?
До цього моменту, ви вже повинні думати: "Хм, нічого собі, скільки всього в'ялена рибка містить! І вітаміни, і корисні компоненти, і всякі мінерали". Ми вам більше зараз розповімо. А саме про корисний вплив на організм.
Знижує ризик серцево-судинних захворювань
І до Комаровського не ходи: розвитку серцево-судинних захворювань сприяє високий рівень холестерину. Ця жироподібна речовина осідає на стінках судин, створює бар'єри для кровопостачання. Високий холестерин може призвести до тромбозів, інфарктів, інсультів. Для профілактики рекомендується вживати Омега-3, якої багато в жирній в'яленій рибі. Ненасичені жири зміцнюють стінки судин, сприяють зниженню ризиків виникнення тромбів. Жирного в'яленого ляща непогано б включити в раціон, щоб вдарити по бляшках у ваших судинах. Він чудово смакує не тільки до пива, а й до овочів, гарнірів, салатів.
Покращує роботу мозку і нервової системи
Ненасичені жирні кислоти допомагають нейронам (клітинам мозку) працювати краще. Омега-3 позитивно впливає на концентрацію уваги, покращують пам'ять і кмітливість. Протизапальні властивості ненасичених жирів знижують ризик розвитку неврологічних станів, наприклад, хвороба Паркінсона або Альцгеймера.
Бореться з поганим настроєм і стресом
Знову-таки, тут величезну роль відіграє Омега-3, яка знижує рівень депресії та тривожності. Але ми знаємо хороший рецепт від депресії та нервового напруження - смачна в'ялена рибка до пива в хорошій компанії залікує будь-які душевні рани і зарядить позитивом. Як то кажуть, немає проблеми, яку б не вирішив келих пінного з в'яленим бичком.
Покращує травлення
Якщо коротко, то в'ялена риба містить велику кількість фіброзних речовин і білків, що сприяють поліпшенню роботи травної системи. Тож додавайте до раціону або до закусочного сету в'ялену рибку, щоб позбутися відчуття важкості в шлунку.
Не нашкодь!
В'ялена та сушена риба, безумовно, чудове джерело корисних речовин і вітамінів. Вона приносить користь, якщо під час в'ялення дотримано технологію приготування, а сама риба була здорова і плавала в екологічно чистому середовищі. Крім того, оброблена таким чином рибка має високий вміст солі. Надмірне вживання солоних продуктів небезпечне для гіпертоніків і сердечників. Тому все має бути в міру! В'ялена риба створена для того, щоб приносити вам задоволення, а не страждання!